Хаю-хай, с вами Schools.by!
Ищем специалиста тех.поддержки в команду Schools.by!
Удобно ли, на Ваш взгляд, расположена информация на сайте?
Основная цель посещения сайта?
Как часто Вы посещаете сайт?

Метадычная работа з настаўнікамі-прадметнікамі

Дата: 17 октября 2017 в 14:06, Обновлено 18 октября 2017 в 13:28
281 просмотр

Традыцыйна метадычная работа прадугледжвае павышэнне прафесійнага ўзроўню педагога сродкамі нарошчвання аб’ёма ведаў аб новых тэхналогіях, метадах, прыёмах і выпрацоўкі ўменняў за кошт капіравання іх у сваёй дзейнасці. Аднак, улічваючы сучасныя патрабаванні да адукацыі і метадычнай работы ў цэлым, сёння вызначаюцца новыя мэты і задачы, фарміруецца новая мадэль метадычнай дзейнасці ва ўстанове адукацыі.

Менавіта ў такім ключы прайшоў сёння на базе нашай школы "круглы стол", асноўнай мэтай якога было выяўленне ідэй і меркаванняў намеснікаў дырэктара па абмяркоўваемай праблеме, выпрацоўка адзінага падыходу да састаўлення плана метадычнай работы з настаўнікамі.

І хоць мерапрыемства праходзіла ў фармаце метадычнага дыялогу, увага гасцей форуму была прыкавана, перш за ўсё, да персанальнага досведу калегаў, якія маюць істотны стаж як непасрэдна педагагічнай, так і кіруючай работы ў сістэме адукацыі.

Выступленні В.А. Трэйгіс - загадчыка раённага метадычнага кабінета, Ж.Л. Янцэвіч - намесніка дырэктара па вучэбнай рабоце, Г.А. Шоцык - намесніка дырэктара па вучэбнай рабоце і Н.А. Хадоркінай - кіраўніка МА настаўнікаў гуманітарных навук, сталі тымі адпраўнымі кропкамі, на базе якіх і адбыўся прадуктыўны дыялог спецыялістаў, аснову дзейнасці якіх складае арганізацыя адукацыйнага працэсу ў давераных ўстановах адукацыі.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.